Democracy and Diversity Institute

międzynarodowy program dla doktorantów we Wrocławiu, 6-22.07.2018

Uczestnicy zeszłorocznej edycji programu

Naukowcy z kilkunastu państw wezmą udział w międzynarodowym programie dla doktorantów „Democracy and Diversity”, którego organizatorem jest Transregional Center for Democratic Studies we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją DSW.

Trzydziestu młodych przedstawicieli nauki m.in. z Argentyny, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Czech, Gruzji, Kolumbii, Niemiec, Polski, Rosji, Turcji, Ukrainy, USA już od 6. lipca będzie uczestniczyło w prestiżowych zajęciach prowadzonych przez wybitnych naukowców.

Tegoroczna edycja pt. "Shifting Ground: The Politics of Fiction & Reality Today" oferuje następujące kursy:

• The Time is out of Joint: Tragedy and its Absence in Our Comic/Catastrophic Times
    Agnes Heller – Professor Emerita of Philosophy, NSSR

• “Europe is dead,” Philosophy, History, and Politics in the Thought of Jan Patocka
    James Dodd – Professor of Philosophy, NSSR

• Democratic Crisis and the Politics of Social Media
    Claire Potter – Professor of Historical Studies, NSSR

• We the People: Nationalism, Populism, and the Precariousness of the Democratic Project
    Elzbieta Matynia – Professor of Sociology and Liberal Studies, NSSR

Więcej informacji o programie na stronach TCDS.