Już w piątek blisko 300 seniorów weźmie udział w Międzypokoleniowym Dniu Seniora w DSW! [ZOBACZ PROGRAM]

Warsztaty, wernisaże wystaw, spektakl teatralny i koncert – tak w skrócie można opisać program Międzypokoleniowego Dnia Seniora w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, który odbędzie się w piątek 21 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Międzypokoleniowy Dzień Seniora w Dolnośląskiej Szkole Wyższej organizowany jest w ramach trwającej jubileuszowej X edycji Wrocławskich Dni Seniora. DSW jak co roku organizuje szereg wydarzeń dla seniorów. Odwiedzający Centrum Konferencyjne DSW przy ul. Strzegomskiej 55 będą mogli skorzystać z warsztatu „Jak dbać o cerę 60+”, następnie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Amiliańczyk. Kolejnym punktem w programie jest spektakl pt. „Spotkanie po latach”, którego reżyserką jest Renata Kaniecka. Spektakl powstał we współpracy z MDK Fabryczna. Tuż po nim goście zaproszeni zostaną na wernisaż wystawy prac Krystyny Buczel-Rajko pt. „Magia monotypii. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert „Za każdy uśmiech” poświęcony twórczości Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Wstęp na koncert możliwy jest wyłącznie za okazaniem bezpłatnych zaproszeń, które dostępne były we Wrocławskim Centrum Seniora. Na wszystkie inne wydarzenia jest wstęp wolny. W godz. 15:00-18:00 dostępne będzie także stoisko informacyjne dla osób, które są zainteresowane dołączeniem do grona słuchaczy Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego od ponad 10 lat przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej.